W. Gromek i Synowie - blaty, parapety, schody

Schody marmurowe

Wśród eleganckich i ponadczasowych elementów wyposażenia wnętrz schody marmurowe zajmują bardzo ważną pozycję. Są one synonimem luksusu, podnoszą rangę wnętrza, a ponadto cechuje je wysoka odporność na różne czynniki. Stopnice oraz podstopnice, a także balustrady i podesty z tego tworzywa wykonujemy z dużą dokładnością, realizując dla każdego z klientów indywidualny projekt – taki, który będzie możliwie najbardziej wzbogacał wnętrze, ale jednocześnie nie przytłoczy całej aranżacji.

Schody z marmuru nie bez powodu często znajdują się w bankach, luksusowych hotelach, siedzibach wielkich firm i innych, podobnych miejscach. Kamień ten bez problemu wytrzymuje codzienną obecność wielu par stóp w różnych rodzajach obuwia. Doskonale wzbogaca wnętrze, bowiem jest dostępny w licznych wariantach kolorystycznych. Przy odpowiednim dobraniu wzoru i barwy będzie bardzo ważnym elementem wystroju.

Warto zwrócić uwagę również na to, że schody marmurowe nie wymagają tylu zabiegów pielęgnacyjnych co warianty drewniane lub wyłożone płytkami ceramicznymi. W przypadku tych pierwszych niezbędne jest ścisłe dbanie o impregnację, ale i tak narażone są one znacznie bardziej na ścieranie lub uszkodzenie wskutek uderzenia. Jeśli chodzi o te drugie, kłopotem są natomiast zawsze fugi, w których gromadzi się brud i które szybko tracą swój pierwotny wygląd. W przypadku schodów marmurowych żaden z tych problemów nie spędza snu z powiek właściciela.

Schody marmurowe Warszawa

Chcąc nadać swoim wnętrzom nowego charakteru, warto sięgnąć po schody z marmuru. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi wzorami na naszej stronie oraz wstępnego wybrania tego, który najbardziej przypadnie Państwu do gustu. Wszystkie projekty przygotowujemy w firmie W. Gromek i Synowie Warszawa indywidualnie, uwzględniając osobiste preferencje Klientów i doradzając, który rodzaj tworzywa będzie najlepszy w danym miejscu. Ze względu na charakterystykę marmuru, bardziej będziemy polecali wykonanie z niego schodów wewnątrz budynku, a na zewnątrz zasugerujemy granit.

Dlaczego warto wybrać schody marmurowe?

  • Schody marmurowe świetnie komponują się z balustradami stalowymi, np. o kolorze starego złota.
  • Są dostępne w wielu różnych barwach oraz wzorach.
  • Prezentują się efektownie w świetle naturalnym, ale również sztucznym, np. podświetlone taśmą LED.
  • Nie trzeba poświęcić wiele czasu ani wysiłku na ich czyszczenie – mają gładką powierzchnię.
  • Wymagają znacznie mniej zabiegów w zakresie pielęgnacji, gdy porównać je np. ze schodami drewnianymi.